$
0537 958 0896
7/24 Araç Kiralama
Rent A Car
YOLDA EN ÇOK KARŞILAŞILAN ARIZA VE KAZALAR NELERDİR?

Uzun yolda en çok karşılaşılan arızaları sizler için derliyoruz. Arıza ihbar hattına gelen bilgilerden derlenen bu içeriğimizi herkese ulaştırmak için paylaşabilirsiniz

  1. r yerde mola verdiğiniz ve uyudunuz. Ertesi sabahına marşın ateşlemediği sorunuyla karşılaşabilirsiniz. En çok rastlanılan arızalardan birisi bu. Akün birden tükenmesi…
  2. Aracın en önemli aksamlarından birisi kuşkusuz lastikler. Eğer yola çıkmadan önce lastiklerinizi kontrol etmediyseniz, uzun yolculuklarda yarıklardan kaynaklanan patlamalar ve bunun sonucunda kazalar söz konusu olabilir. Yol üzerindeyken tekerin inmesi veya patlaması en çok rastlanılan olumsuz durumlardan sadece birisi.
  3. Uzun yolculuklarda dikkatsizlikten kaynaklanan hafif kazalar söz konusu olabiliyor. Hatta bu kazalar öyle bir dikkatsiz anda yaşanıyor ki, kişi bazen kaza yaptığını ve kaportayı göçürdüğünü bile daha sonradan hissedebiliyor.
  4. Uzun yolculuklarda öndeki aracın tekerleğine sıkışan taşın fırlaması ve ön camınızı kırması gibi kazalar da yaşananlar arasında yer alıyor.

 

  1. Bundan daha büyük bir kaza olarak ise, kamyonların taşıdıkları yüklerin devrilmesi oluyor. iyi bağlanmamış araç yüklerinin zamanla gevşemesi ve düşme esnasında yanından geçen aracı yoldan çıkarması ve hatta zincirleme kazaların sebebi, sağlam bağlanılmayan kamyonlardaki yükler.
  2. Uzun yolculuklarda en çok yaşanan durumlardan birisi de, şoförlerin uyuklamasından kaynaklanıyor. Aşırı yorgunluk peşinden dikkatsizliği, dikkatsizlikte kazayı getiriyor.
  3. Aynı şekilde kırmızı yanması halinde bile geçmek için acele eden şoförlerin sebep olduğu kazanların sayısı da çok fazla.
  4. Telefonla konuşma sırasında yaşanan kazalar da en çok rastlanılanlar arasında. Özelikle yoldan dikkati alacak şekilde gerçekleşen hararetli konuşmalar kaza getiriyor.
  5. Özellikle şehirlerarası otobüs yolculuklarında şoförün muavinle olan sohbetinden kaynaklanan dikkatsizlikler de kazanlara neden olabiliyor.

En çok kaza ve arıza durumlarını sizlerle paylaştık. Araç kiralamadan önce bu yazılanları aklınıza kazımanızda fayda var. böylece yolda telefonla konuşma, kırmızı ışıkta geçme, aşırı hız yapma, takip mesafesini korumama gibi hataları yapmazsınız. Kiraladığınız arabayla daha sağlıklı bir sürüş keyfi ve yolculuk deneyimi yaşarsınız.

Rent A Car Rent A Car Rent A Car Rent A Car
İletişim Bilgileri
E-Mail: info@bandirmamirrentacar.com
Tel: 0537 958 0896
Fax:
GSM:
Bu Sitenin Tüm Hakları Bandırma Rent A Car Oto Araç Kiralama Firmasına Aittir