$ 32.1209
€ 34.8394
0537 958 0896
7/24 Araç Kiralama
Rent A Car
EMNİYET KEMERİ NE İŞE YARAR ?

Emniyet kemeri bir kaza durumunda hayat kurtaran en önemli araç içi aksesuardır. Basit görünümü  olağanüstü fonksiyonunu gölgelemez.      Emniyet kemeri hayat kurtarır. Sabit noktalar arasında gerilen emniyet kemeri arabanın çarpma etkisinin vücudun daha güçlü bölgelerine yönlendirilmesini sağlar. Emniyet kemeri takan kişide, çarpmanın etkisiyle oluşan kuvvet, vücutta tek bir noktada toplanmaz.Kemer sayesinde darbenin etkisi dağılır. Böylelikle baş ve omurilik koruma altına alır.  Emniyet kemeri ölümcül kazaları basit sıyrıklar ya da kırıklarla atlatmanızı sağlar. İstatistikler emniyet kemerinin ölümleri %45 ağır yaralanmaları ise %50 oranında azalttığını ortaya koymaktadır.  Sadece ön koltuklarda değil arka koltuklarda da oturanların emniyet kemeri takması çok önemlidir.Arka koltukta emniyet kemeri takarak seyahat eden yolcu olabilecek en güvenli  pozisyondadır.Trafik kazalarında hızla giden aracın ani duruşunda dahi araç  yolcuları aracın çarpmadan önceki hızında hareket ederler. Bu durumda arka koltukta seyahat eden kişinin emniyet kemeri takmaması kaza sırasında arabadan dışarı fırlamasına, araç içinde ön koltukta oturan kişilerin üstüne düşmesine sebeb olabilir. Arka koltukta oturanların savrulması  ön koltukta emniyet kemeri takarak seyahat eden kişilerin de risk altına girmesi demektir. Zira arka koltukta oturan birinin öne savruluş kuvveti aracın hızına bağlı olarak  3,5 ton dan 5 tona kadar değişkenlik gösterir.

Araba seyahatlerimizde emniyet kemeri kullanmanın hayatımız için, sağlığımız için, kaliteli bir yaşam için ne kadar önemli olduğunun bilincine ulaşmamız çok hassas bir konudur. Araç henüz park halinde iken kontağı çevirmeden emniyet kemeri takma alışkanlığının geliştirilmesi gerekir.

 

Emniyet kemerinin sadece takılması değil doğru takılması da hayati derecede    önemlidir. Emniyet kemeri vücudunuzda gergin şekilde durmalı, bedeninizi sıkıca sarmalıdır. Emniyet kemeri göğüs kemiğinizin üzerinden çapraz bağlanmalıdır. Karın bölgesinde ise leğen kemiğini sarmalıdır.

Emniyet kemeri kullanmamanın cezası 2016 yılı itibariyle peşin ödemede 69 TL ve 15 ceza puanıdır. Unutulmamalıdır ki kendimizin ya da sevdiklerimizin hayatı ya da herhangi bir organımızın değeri paha biçilmezdir. Halkımızın bu konuda bilinçlendirilmesi, sürücülerin ve yolcuların birbirini bu konuda uyarması gerekmektedir.

Bandırma rent a car

Son sözümüz : Emniyet kemeri takın hayatta kalın.

 

Rent A Car Rent A Car Rent A Car Rent A Car
İletişim Bilgileri
E-Mail: info@bandirmamirrentacar.com
Tel: 0537 958 0896
Fax:
GSM:
Bu Sitenin Tüm Hakları Bandırma Rent A Car Oto Araç Kiralama Firmasına Aittir